Aktualności

Wspacie dla opiekunów osób niesamodzielnych z Gminy Skawina- wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego i ortopedycznego, poradnictwo, usługi wytchnieniowe/odciążeniowe

Choroba to stan wyjątkowy dla organizmu, który rządzi się własnymi prawami w sferze odżywiania.

Podczas choroby organizm domaga się więcej energii, co wiąże się z koniecznością spożywania dodatkowych kalorii. Dlatego dotychczasowy jadłospis może już nie zdawać egzaminu i narazić naszego podopiecznego na niedożywienie.

Specjalne potrzeby żywieniowe dotyczą też osób starszych, które często nie tylko doświadczają wielu przewlekłych chorób, ale sam wiek jest też czynnikiem wpływającym na zmiany w zapotrzebowaniu na składniki odżywcze i energię.

W Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie Opiekunowie mogą skorzystać z porad dietetyka, który udzieli porad żywieniowych oraz pomoże przygotować odpowiedni do stanu zdrowia jadłospis.

Konsultacje z dietetykiem odbędą się 19.03.2021 r (piątek) w godzinach popołudniowych.GRUPA WSPARCIA

Drodzy Opiekunowie jeśli ogarnia was poczucie niezrozumienia, pustki, bezradności czy zniechęcenia. Kiedy orientujecie się, że nie macie sił albo towarzyszy wam pesymistyczne nastawienie, ale również wtedy, kiedy wzrasta w was poczucie złości na podopiecznego i złości na samego siebie – warto pomyśleć o grupie wsparcia.

Grupa wsparcia – to cykliczne spotkania dla opiekunów osób niesamodzielnych prowadzone przez doświadczonego psychologa, mające na celu wsparcie i wymianę doświadczeń z osobami w podobnej sytuacji i roli życiowej.

W grupie będziecie mieć możliwość podzielenia się swoimi problemami, ale nikt na siłę nikogo „do tablicy” nie wywoła, możecie się udzielać na tyle , na ile macie ochotę i siłę.

Grupa jest otwarta, więc możecie przyjść jeden raz i zobaczyć, na czym to polega. Jeśli ktoś stwierdzi, że to nie jest forma pomocy odpowiednia dla niego, to nie musi się pojawiać kolejny raz.

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie Serdecznie Zaprasza Opiekunów Osób Niesamodzielnych do udziału w Grupie Wsparcia.

W co czwarty piątek miesiąca w godz. 16:30-17:30

W placówce CWO – Skawina ul. Rynek 24 (wejście od ul. Batorego)

Najbliższe spotkanie odbędzie sie 26.03.2021r.


Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie Zaprasza 10.03.2021r. na bezpłatne konsultacje z Lekarzem Geriatrą


15 marca – tymczasowe zamknięcie mostu w Radziszowie

15 marca rozpocznie się remont mostu łączącego ulicę Jana Pawła II z ul. Brzegi w Radziszowie. Prace potrwają od 15 marca do 25 maja. W tym czasie wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym, pieszym i rowerowym, a przeprawa na drugą stronę mostu będzie całkowicie niemożliwa. 


Remont mostu w Radziszowie jest niezbędny, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Most znajduje się w stanie przedawaryjnym. Brak szybkiej reakcji i naprawy wykrytych usterek może doprowadzić do dalszego pogorszenia stanu technicznego mostu, a w konsekwencji do jego zamknięcia. W trosce o życie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego przeprawa zostanie zamknięta od 15 marca.
Objazdy
Na czas prowadzonych prac zostanie wyznaczony objazd. Od zachodniej strony rzeki będzie biegł przez ulice Brzegi – Kolejową – DW 953 – Mickiewicza. Od strony wschodniej – przez ulice Skawińską – Radziszowską – Żwirki i Wigury – Mickiewicza – DW 953. Na drogach pojawi się stosowne oznakowanie, które będzie znajdowało się w mieście Skawina, Radziszowie oraz Rzozowie. 
Co z dowozem dzieci do szkół i przedszkola?
Rodzice dzieci uczęszczających do szkół i przedszkola w Radziszowie otrzymają za pomocą dziennika elektronicznego szczegółowe informacje o zmianie trasy autobusu dowożącego młodzież do placówek oświatowych. Informacji w tej sprawie udzielają dyrektorzy szkół i przedszkola.
Nie można zamknąć mostu w wakacje, gdy ruch jest mniejszy?
Nie można. Stan techniczny mostu jest na tyle zły, że gdy rozpoczną się ulewy, a poziom rzeki Skawinka się podniesie, przeprawa może ulec tak dużemu uszkodzeniu, że przejazd będzie wiązał się z niebezpieczeństwem i zostanie trwale zamknięty. Naprawy nie można było dokonać wcześniej z powodu zbyt niskiej temperatury i opadów śniegu. 15 marca – 25 maja to jedyny realny termin, który pozwoli naprawić most i zapewnić jego bezpieczne funkcjonowanie na najbliższe lata.
Czy jest szansa na wcześniejsze otwarcie mostu?
Zdajemy sobie sprawę z jak wielkimi utrudnieniami dla mieszkańców wiąże się zamknięcie mostu, dlatego dokładamy wszelkich starań, by prowadzone prace były jak najmniej uciążliwe. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą, który otrzymał zgodę na całkowite zamknięcie mostu na 3 tygodnie – do 5 kwietnia. Po tym czasie jest szansa na to, że ruch zostanie częściowo przywrócony pod warunkiem, że stan techniczny mostu nie będzie zagrażał bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Jeżeli wykonawca uzna, że przeprawa może wiązać się z niebezpieczeństwem, to zamknięcie mostu zostanie przedłużone. Informacje o dalszej organizacji ruchu pojawią się z tygodniowym wyprzedzeniem.

Wiecej informacji dostepnych na stronie: www.gminaskawina.pl09.03.2021 (wtorek) w godzinach popołudniowych

CWO Zaprasza opiekunów osób niesamodzielnych na bezpłatne konsultacje z prawnikiem.

Rezerwacja terminu pod numerem: 508 167 636


Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza na bezpłatne konsultacje z Lekarzem Geriatrą

05.03.2021 r w godzinach popołudniowych


Wieloletnia opieka nad niesamodzielnym domownikiem jest dużym obciążeniem psychicznym i może doprowadzić do wyczerpania i zniechęcenia. Aby wesprzeć opiekunów w ich trudnej roli, Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie, oferuje wsparcie psychologa.Potrzebujesz porady prawnej? Zadzwoń i umów się na wizytę.


-Remedium na stres?

-Dobre zarządzanie czasem

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza na kolejne szkolenie prowadzone przez dr Bogusławę Matwijów. Szkolenie przeznaczone jest dla kadr placówek wsparcia, nauczycieli i pedagogów.

Szkolenie pt. ,,Zarządzanie czasem – jak działać efektywniej i czuć się bardziej zadowolonym”. Odbędzie się 26.02.2021 r. (piątek) w godz. 15:00-16:30 w placówce CWO w Skawinie ul. Rynek 24 (wejście od ulicy Batorego).

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną i w trosce o Uczestników szkolenia ilość miejsc została ograniczona. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem rygoru sanitarnego i odległości pomiędzy UczestnikamiCentrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza na kolejne szkolenie z cyklu szkoleń dla kadr placówek wsparcia, nauczycieli i pedagogów.

Szkolenie pt. ,,Emocjonalne czynniki ryzyka w relacjach z osobą z niepełnosprawnościami – jak radzić sobie ze stresem”. Odbędzie się 17.02.2021 r. (środa) w godz. 15:00-16:30 w placówce CWO w Skawinie ul. Rynek 24 (wejście od ulicy Batorego).

Szkolenie poprowadzi dr Bogusława Matwijów – pedagog myślenia twórczego, trener rozwoju osobistego z doświadczeniem akademickim (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Stockholm Institute of Education).

Celem szkolenia jest:

-pogłębienie wiedzy z zakresu funkcjonowania i metod pracy z osobą z niepełnosprawnościami,

-określenie czynników ryzyka w relacjach z podopiecznym.

Pani dr Bogusława Matwijów zapewni również pomoc w rozwiązaniu bieżących problemów uczestników szkolenia dotyczących pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.

Ilość miejsc ograniczona!

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną i w trosce o Uczestników szkolenia spotkanie odbędzie się z zachowaniem rygoru sanitarnego i odległości pomiędzy Uczestnikami.


Drogi Opiekunie jeśli zauważyłeś u swojego podopiecznego sygnały alarmujące o ryzyku wystąpienia odleżyn, chcesz się zapoznać z profilaktyką przeciwodleżynową lub u twojego podopiecznego pojawiły się odleżyny i potrzebujesz pomocy w klasyfikacji i doborze odpowiedniego opatrunku-zadzwoń!

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie uruchamia Teleporady pielęgniarki.ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA KURS KOMPUTEROWY ! ODBYWA SIĘ ON W GRUPACH: POCZĄTKUJĄCEJ I ŚREDNIOZAAWANSOWANEJ. NAUCZYSZ SIĘ NA NIM PODSTAWOWYCH, NIEZBĘDNYCH UMIEJĘTNOŚCI TAKICH JAK:- PODSTAWOWA OBSŁUGA- EDYTOR TEKSTU -PRZEGLĄDANIE I WYSZUKIWANIE W INTERNECIE (NP. PFRON, ROZKŁADY JAZDY, ZAKUPY INTERNETOWE, PORÓWNYWARKA CEN, WIZYTY U LEKARZA)-OBSŁUGA POCZTY ELEKTRONICZNEJ E-MAIL-KOMUNIKATORY I SOCIAL MEDIA-BANKOWOŚĆ INTERNETOWA -ZAKUPY W SIECI (ALLEGRO, PACZKOMATY)-CZAS WOLNY W INTERNECIE – (YOUTUBE, VOD, NETFLIX, CDA, EMPIK GO, LEGIMI)-ORAZ WSZYSTKIE INNE ZASYGNALIZOWANE POTRZEBY ZADZWOŃ I ZAREZERWUJ MIEJSCE DLA SIEBIE LUB OSOBY, KTÓRA POTRZEBUJE KURSUSERDECZNIE ZAPRASZAMY !👵👴💻⌨️🖱
WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO REZERWACJI TERMINÓW NA KONSULTACJE Z UZNANYM LEKARZEM ORTOPEDĄ SZYMONEM OLEKSIKIEM, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ JESZCZE W GRUDNIU. TERMINARZ KONSULTACJI DOSTĘPNY POD NUMEREM 508 167 636 LUB 12 276 20 46 W.34


15 GRUDNIA 2020 NASZ PRAWNIK UDZIELI KONSULTACJI WSZYSTKIM CHĘTNYM OPIEKUNOM OSÓB NIESAMODZIELNYCH. ZAPRASZAMY DO REZERWACJI TERMINÓW TELEFONICZNIE POD NR 508 167 636 LUB 12 276 20 46 W.34


CWO zaprasza wszystkich chętnych opiekunów osób niesamodzielnych do udziału w planowanym szkoleniu komputerowym. Kursanci nabędą umiejętności obsługi komputera i korzystania z Internetu. Szkolenie odbędzie się w grudniu. Zapisy pod numerem +48 508 167 636 LUB 12 276 20 46 w. 34


09 GRUDNIA 2020 W GODZINACH 13.00 – 18.00 ODBĘDĄ SIĘ KONSULTACJE Z LEKARZEM GERIATRĄ.


REZERWACJA TERMINU POD NUMEREM +48 508 167 636 LUB 12 276 20 46 w. 34


10 GRUDNIA 2020 W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH ODBĘDĄ SIĘ KONSULTACJE Z PRAWNIKIEM .


REZERWACJA TERMINU POD NUMEREM +48 508 167 636 LUB 12 276 20 46 w. 34


Chcesz wesprzeć osoby niepełnosprawne
z naszej gminy?
Masz może niepotrzebne już pomoce ortopedyczne, albo artykuły higieniczne (np. pieluchomajtki, worki stomijne, pampersy, środki opatrunkowe).
Wyślij e-maila do CWO: biuro@opiekun-skawina.pl , a my podpowiemy Ci, jak to zrobić.


Bezpłatne szkolenie komputerowe w CWO.

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza wszystkich chętnych opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych do zgłaszania chęci udziału w planowanym bezpłatnym szkoleniu komputerowym.

Uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności niezbędne do korzystania ze sprzętu komputerowego i zasobów Internetu.

Opiekunów prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa
telefonicznie: 508 167 636 albo pocztą elektroniczną
e-mail:  biuro@opiekun-skawina.pl


Chcesz wesprzeć osoby niepełnosprawne
z naszej gminy?
Masz może niepotrzebne już pomoce ortopedyczne, albo artykuły higieniczne (np. pieluchomajtki, worki stomijne, pampersy, środki opatrunkowe).
Wyślij e-maila do CWO: biuro@opiekun-skawina.pl , a my podpowiemy Ci jak to zrobić.


Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje Lekarza Ortopedy dla dorosłych opiekunów osób niesamodzielnych oraz dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością w Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie


  Krzesło toaletowe AR-101 pomaga w codziennych czynnościach toaletowych osobom niepełnosprawnym, ze schorzeniami narządu ruchu oraz osobom mającym trudności w korzystaniu ze standardowej muszli klozetowej.
Krzesło może być wykorzystane również jako poręcz ułatwiająca wstawanie ze standardowego sedesu.
Krzesło można złożyć i wygodnego przechowywać, bo po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca.
Zapraszamy do naszej bezpłatnej Wypożyczalni.Podpórka czterokołowa typu ambona to wygodne urządzenie wspomagające, zapewnia stabilną i bezpieczną pionizację pacjenta.
Uchwyty podpórki czterokołowej posiadają płynnie regulowaną długość i kąt odchylenia, co poprawia komfort użytkownika.
Ambona przewidziany jest dla osób o wadze do 120 kg.
Podpórka jest wyposażona w cztery koła z gumowymi oponami, tylne kółka posiadają hamulce.
Zapraszamy do naszej
Wypożyczalni.


Szanowni Państwo,

Nasza bezpłatna Wypożyczalnia ma w swojej ofercie wózki aktywne Saggita SI.

Wózek aktywny, określany także jako wózek sportowy, jest przystosowany do aktywnego trybu życia. Prosta budowa wózka sprawia,że jest bardzo lekki (poniżej 5 kg), co w przypadku wózka inwalidzkiego jest dużym atutem ponieważ ułatwia samodzielne pokonywanie miejskich przeszkód.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636lub 12 276 20 46 w. 34

Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.plNasza nieodpłatna Wypożyczalnia oferuje Państwu kula łokciowe TIKI: kolorowy i atrakcyjny design dedykowany dla dzieci i nastolatków.

Kule wykonane są z wysokiej jakości rurek aluminiowych z możliwością dostosowania ich do wzrostu użytkownika. Posiadają testy potwierdzone certyfikatem do wagi 100 kg!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636
lub 12 276 20 46 w. 34.
Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.pl


Szanowni Państwo,
nasza nieodpłatna Wypożyczalnia oferuje Państwu Balkonik aluminiowy– 3-funkcyjny AR-008.
Balkonik / chodzik 3-funkcyjny (kroczący, stały lub stały-dwukołowy) jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu,
z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi w czasie chodzenia. Wykorzystywany jest również dla utrzymania równowagi w czasie nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636

lub 12 276 20 46 w. 34.

Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.pl
#cwo #gminaskawina #seniorzy #osobyniepelnosprawne


W tym trudnym okresie zespół CWO nieprzerwanie służy wsparciem dla opiekunów osób niesamodzielnych

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636
lub 12 276 20 46 w. 34.
Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.plSzanowni Państwo,
nasza nieodpłatna Wypożyczalnia oferuje Państwu kule inwalidzkie łokciowe PROGRESS 2.Kule wyposażone jsą w zamknięte i ruchome obejmy
łokciowe. Uchwyty są regulowane w zakresie od 220 do 290mm.

Ta wersja może być wykorzystywana przez użytkowników ze wzrostem od 160 do 195cm.
Wszystkie kule tej wersji wykonane są z wysokiej jakości rurek aluminiowych,o wysokiej wytrzymałości (do 150 kg).

Szeroka gama zamiennych nakładek gumowych pozwala na dopasowanie kul do potrzeb użytkowników.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636
lub 12 276 20 46 w. 34.
Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.pl


Szanowni Państwo,
nasza nieodpłatna Wypożyczalnia oferuje Państwu pneumatyczne materace przeciwodleżynowe AR 920.
Materac stosuje się bezpośrednio na typowy materac znajdujący się na łóżku chorego, a następnie przykrywa cienkim prześcieradłem.
Dwie niezależne sekcje materaca napełniane są naprzemiennie przez specjalną pompę. Dzięki temu poszczególne obszary ciała pacjenta nie stykają się z podłożem w sposób ciągły dłużej niż przez kilka minut.
Ciśnienie powietrza w materacu dostosowywane jest do wagi pacjenta (do 135 kg)
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636
lub 12 276 20 46 w. 34.
Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.pl

https://www.facebook.com/BurmistrzRzepisko/videos/141023160660431/

Szanowni Państwo,

‼️ W trosce o Państwa bezpieczeństwo,
w związku z zagrożeniem epidemicznym
na terenie RP , jesteśmy zmuszenie ograniczyć kontakt bezpośredni z Państwem, równocześnie zachęcając
do kontaktu z Infolinią CWO 508 167 636.
Możecie też Państwo kontaktować się
e-mailem biuro@opiekun-skawina.pl.‼️
Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji od pon– pt w godzinach od 10.00 do 18.00


‼️ Rzetelne i sprawdzone informacje
na temat koronawirusa znajdziecie Państwo na stronach: https://www.gov.pl/web/koronawirus 
www.pacjent.gov.pl ‼️Font Resize
Kontrast