Aktualności

Wspacie dla opiekunów osób niesamodzielnych z Gminy Skawina- wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego i ortopedycznego, poradnictwo, usługi wytchnieniowe/odciążeniowe

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy terminy bezpłatnych konsultacji z lekarzem geriatrą w grudniu 2021 r.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny pod nr: 508 167 636 lub zapraszamy do naszej placówki: Skawina, ul. Rynek 24.

bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Międzynarodowy dzień osób niepełnosprawnych

3-go grudnia, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Zespół CWO pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności i pogody ducha wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, opiekunom oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne. Życzymy Wam także odwagi i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i dążeniu do niezależności.

Podziękowania

01 grudnia 2021 r. w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie odbyło się Seminarium dot. problematyki chorób otępiennych, którego organizatorem było Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Seminarium za waszą obecność i aktywny udział w spotkaniu. Niesamowicie cieszy nas rosnąca chęć Opiekunów do poszerzania wiedzy na temat chorób z jakimi borykają się na co dzień ich podopieczni. Wierzymy, że zdobyta wiedza pozwoli wam lepiej zrozumieć postępowanie osób, którymi się opiekujecie i wzmocni wasze poczucie wartości w kontaktach z profesjonalistami z danej branży co z pewnością przełoży się na poprawę jakości opieki.

Specjalne podziękowanie kierujemy w stronę Prowadzącej – dr n.med. Marzeny Dubiel, która posiadając ogromną wiedzę, potrafiła w interesujący sposób przedstawić najważniejsze zagadnienia dotyczące chorób otępiennych.

Konsultacje z prawnikiem

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z prawnikiem.

Kiedy?

13.12.2021 r.

Gdzie?

Placówka CWO w Skawinie- ul. Rynek 24

Jak umówić wizytę?

W placówce CWO

Telefonicznie: 508 167 636

konsultacje prawnik

Seminarium

Szanowni Państwo,

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, uprzejmie informujemy, że Seminarium dot. problematyki chorób otępiennych odbędzie się w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, ul. Szkolna 4. Przypominamy, że w placówce CWO w Skawinie, ul. Rynek 24 przyjmujemy zapisy na w/w Seminarium.

Konsultacje z dietetykiem

Szanowni Państwo,

Zapraszamy 25.11.2021 r. (w czwartek) na bezpłatne konsultacje z dietetykiem.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt pod nr: 508 167 636 lub zapraszamy do Naszej placówki: Skawina, ul. Rynek 24.

Konsultacje z dietetykiem

Konsultacje z lekarzem ortopedą

Szanowni Państwo,
Przypominamy, że 24 listopada 2021 r. w placówce Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie, ul. Rynek 24 odbędą się bezpłatne konsultacje z lekarzem ortopedą.
Zapisy na konsultacje są dostępne pod nr: 508 167 636 lub w placówce CWO w Skawinie.

Konsultacje z lekarzem ortopedą

Grupa Wsparcia

Z jakiego powodu warto skorzystać z GRUPY WSPARCIA?

– Aby otrzymać wsparcie w trudnych sytuacjach i niepowodzeniach związanych z opieką.
– Lepiej poczujemy się, mówiąc głośno o dręczących nas sprawach, niż tylko o nich myśląc.
– Uzyskamy pomoc w obszarze pracy z chorym (np. propozycje zajęć) oraz wskazówki, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami (np. agresją).
– Uzyskamy pomoc w podjęciu trudnych decyzji, np. o umieszczeniu chorego w placówce całodobowej.

Szanowni Państwo, przypominamy, że 19 listopada 2021 r. o godz. 16:30 w placówce CWO w Skawinie, ul. Rynek 24 odbędzie się Grupa Wsparcia dla osób, które na co dzień opiekują się osobami z chorobą otępienną.

Konsultacje z lekarzem ortopedą

Szanowni Państwo,

Informujemy, że przyjmujemy zgłoszenia na konsultacje z lekarzem ortopedą w listopadzie.

W celu umówienia się na konsultacje prosimy o kontakt pod nr: 508 167 636 lub zapraszamy do placówki CWO w Skawinie, ul. Rynek 24.

Konsultacje z lekarzem ortopedą

Konsultacje z dietetykiem

Właściwie zaplanowana dieta dla seniora nie tylko opóźni naturalny proces starzenia, ale także zmniejszy ryzyko chorób dietozależnych.

Jak powinna wyglądać dieta seniora? Jak zapobiegać rozwojowi chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy cukrzyca?

Na te i na inne pytania odpowie Nasza Pani dietetyk podczas konsultacji.

18.11.2021 r. (czwartek) zapraszamy na bezpłatne konsultacje z dietetykiem.

W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt pod nr: 508 167 636 lub zapraszamy do placówki CWO w Skawinie, ul. Rynek 24.

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy terminy konsultacji z lekarzem geriatrą w listopadzie.

W celu umówienia konsultacji z naszymi specjalistami prosimy o kontakt

pod nr tel: 508 167 636 lub zapraszamy do naszej placówki Skawina ul. Rynek 24.

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Seminarium

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie

Zaprasza Opiekunów Osób Niesamodzielnych na Seminarium dot. problematyki chorób otępiennych, które poprowadzi dr n.med. Marzena Dubiel – specjalista chorób wewnętrznych oraz geriatrii.

Seminarium odbędzie się 01.12.2021 r. o godz. 12:00 w placówce Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie, ul. Rynek 24.

Jeśli jesteś Opiekunem Osoby Niesamodzielnej i chcesz wziąć udział w Seminarium – przyjdź do placówki CWO w Skawinie, przystąp do projektu i odbierz darmową wejściówkę. 

Po Seminarium uczestnicy będą mogli wziąć udział w indywidualnych konsultacjach z Panią doktor lub będą mieli możliwość umówienia się na konsultacje w późniejszym terminie.

Ilość miejsc ograniczona!

seminarium

Konsultacje z dietetykiem

Szanowni Państwo,

Poniżej prezentujemy artykuł naszej Pani Dietetyk.

Zachęcamy do przeczytania i zapisów na kolejne konsultacje z dietetykiem, które odbędą się 18.11.2021 r. (czwartek). Zapisy pod nr tel: 508 167 636 lub w placówce CWO w Skawinie, ul. Rynek 24.

Konsultacje z prawnikiem

Jak przygotować się na spotkanie z prawnikiem?

Udając się na spotkanie z prawnikiem należy zabrać ze sobą dokumentację dotyczącą naszej sprawy.

Przed spotkaniem warto zastanowić się i przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów dotyczących stanu faktycznego własnej sprawy. Dodatkowo warto przygotować sobie konkretne pytania, które chcemy zadać na spotkaniu.

Szanowni Państwo zapraszamy na bezpłatne konsultacje z prawnikiem 15.11.2021 r. (poniedziałek) aby umówić się na konsultacje prosimy o kontakt pod nr tel: 508 167 636 lub zapraszamy do naszej placówki Skawina ul. Rynek 24.

Konsultacje z prawnikiem

Konsultacje z psychologiem

Gdy latami zajmujemy się chorym, szczególnie bliską osobą, często całkowicie skupiamy się na jego potrzebach. Wydaje się, że cała sytuacja powinna budzić złość opiekunów. Tymczasem bardzo często tłumią oni tego typu uczucia.

Należy pamiętać, że szkodzimy tym i sobie, i choremu.

CWO zaprasza na bezpłatne konsultacje z psychologiem. W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt pod nr: 508 167 636 lub zapraszamy do placówki CWO w Skawinie, ul. Rynek 24.

Konsultacje z pielęgniarką

Potrzebujesz pomocy pielęgniarki?

508 167 636 – Zadzwoń i umów się na wizytę!

CWO w Skawinie zaprasza na bezpłatne konsultacje z pielęgniarką. Zapraszamy do kontaktu pod nr tel: 508 167 636 lub zapraszamy do naszej placówki, Skawina, ul. Rynek 24.

Konsultacje fizjoterapeutyczne

Konsultacje fizjoterapeutyczne to profesjonalne wsparcie ze strony fizjoterapeuty. Ich celem jest zdiagnozowanie problemu zdrowotnego oraz opracowanie programu terapeutycznego dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Z konsultacji z fizjoterapeutą skorzystają przede wszystkim osoby chore i cierpiące na dolegliwości układu ruchu, którym w codziennym funkcjonowaniu przeszkadza ból, dyskomfort lub ograniczona sprawność ruchowa.

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej zaprasza na bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne. W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt pod nr: 508 167 636 lub zapraszamy do placówki CWO w Skawinie, ul. Rynek 24.

Konsultacje fizjoterapeutyczne

Grupa Wsparcia

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że ostatnio w CWO odbyło się spotkanie GRUPY WSPARCIA, która połączyła mieszkańców Gminy Skawina na co dzień opiekujących się osobami z chorobą otępienną.

Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom grupy wsparcia. Jest nam niezmiernie miło, że brali Państwo tak aktywny udział w spotkaniu, wymieniając doświadczenia związane z opieką nad osobami z chorobą otępienną.

Serdecznie zapraszamy Opiekunów Osób Niesamodzielnych na kolejne spotkanie GRUPY WSPARCIA, które odbędzie się 19.11.2021 r. o godz. 16:30 w placówce CWO w Skawinie, ul. Rynek 24.

Pamiętajcie!

Czasem najcenniejszym prezentem jest wsparcie drugiej osoby

Grupa Wsparcia

Szkolenie komputerowe

CWO w Skawinie zaprasza na bezpłatne szkolenie komputerowe skierowane do opiekunów osoby niesamodzielnej. Osoba, która ukończy kurs zyska swobodę poruszania się w świecie Internetu. Nasi specjaliści w sposób prosty, lecz fachowy pokażą uczestnikom kursu m.in. jak założyć i korzystać z internetowego konto pacjenta (E-skierowań i E-recepty), profilu zaufanego czy jak zapłacić rachunki bez wychodzenia z dom.

Szczegóły dostępne w placówce CWO w Skawinie, ul. Rynek 24 lub pod nr tel: 508 167 636

Szkolenie komputerowe

Konsultacje z dietetykiem

CWO w Skawinie zaprasza 21.10.2021 r. (czwartek) na bezpłatne konsultacje z dietetykiem.

Kim jest dietetyk?

Dietetyk to specjalista, który zajmuje się wpływem żywności i żywienia na zdrowie człowieka. Dietetyk m.in. uczy zasad zdrowego odżywiania oraz opracowuje zalecenia żywieniowe dla osób zdrowych i z różnymi chorobami.
21.10.2021 r. Bezpłatne konsultacje z dietetykiem
Termin

Szkolenie pt. ,,Podstawowe zagadnienia z zakresu geriatrii – moduł III (Hospitalizacja u osób starszych)”

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza na kolejne szkolenie w ramach cyklu szkoleń dla pracowników systemów związanych z opieką nad osobami niesamodzielnymi.

Szkolenie pt. ,,Podstawowe zagadnienia z zakresu geriatrii – moduł III (Hospitalizacja u osób starszych)”.

Odbędzie się 18.10.2021 r. (poniedziałek) o godz. 15:00 w placówce CWO w Skawinie ul. Rynek 24 (wejście od ulicy Batorego).

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy dotyczącej problemów osób starszych w sytuacjach hospitalizacji u tej grupy wiekowej.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest poniżej
Szkolenie pt. ,,Podstawowe zagadnienia z zakresu geriatrii - moduł III (Hospitalizacja u osób starszych)
Zaproszenie na szkolenie

Konsultacje z lekarzem ortopedą

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy terminy konsultacji z lekarzem ortopedą w październiku.

W celu umówienia konsultacji z naszymi specjalistami prosimy o kontakt pod nr tel: 508 167 636 lub zapraszamy do naszej placówki Skawina ul. Rynek 24.
Konsultacje z lekarzem ortopedą 15.10.2021 r i 27.10.2021 r.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Międzynarodowy dzień  osób starszych

Grupa wsparcia

Problemy związane z chorobą Alzheimera w równym stopniu dotykają zarówno chorego, jak i jego opiekuna.

Chorzy na Alzheimera często zachowują się irracjonalnie i agresywnie przez co ich zachowanie często staje się przyczyną konfliktów. Dlatego codzienność bywa trudna do zniesienia nie tylko dla osoby chorej, ale również dla całej rodziny.

Opiekunowie nie mający wiedzy i doświadczenia na temat tej choroby doświadczają silnego stresu, czasem depresji. Ważne jednak, by opiekun osoby chorej miał świadomość tego, że może liczyć na wsparcie, nie tylko fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne.

Opiekunie jeśli masz poczucie, że sytuacja Cię przerasta, warto skorzystać ze wsparcia psychologa lub dołączyć do grona osób zmagających się̨ z podobnym problemem.

Czasami ulgę̨ przynosi już sama świadomość, że ktoś doświadczył pokrewnych sytuacji i emocji.

CWO w Skawinie zaprasza opiekunów osób niesamodzielnych na grupę wsparcia

08.10.2021 r. o godz. 16:30 w placówce CWO w Skawinie, ul. Rynek 24

(wejście od ul. Batorego).

Grupa Wsparcia

Konsultacje z psychologiem

Natłok obowiązków związanych ze sprawowaniem opieki nad osobą niesamodzielną prędzej czy później może doprowadzić do niekorzystnych zmian psychofizycznych. U opiekunów osób starszych mogą występować objawy nazwane zespołem stresu opiekuna (Caregiver Stress Syndrome – CSS).

CSS jest: stanem fizycznego, emocjonalnego i psychicznego wyczerpania, który pojawia się u osób długotrwale sprawujących opiekę nad osobą starszą lub przewlekle chorą. Do jego objawów można zaliczyć: bezsenność, drażliwość, chroniczne zmęczenie, bezczynność, uczucie pustki i nieustanne poczucie winy.

Zachęcamy opiekunów osób niesamodzielnych do wzięcia udziału w konsultacjach z psychologiem.

Rozmowa z psychologiem pozwoli na omówienie aktualnych problemów życiowych, rodzinnych i emocjonalnych.

Psycholog z uwagą wysłucha tego co macie do powiedzenia i zaproponuje metody radzenia sobie z problemami.

Bezpłatne konsultacje z psychologiem we wtorki i czwartki

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy terminy konsultacji z lekarzem geriatrą w październiku.

W celu umówienia konsultacji z naszymi specjalistami prosimy o kontakt pod nr tel: 508 167 636 lub zapraszamy do naszej placówki Skawina ul. Rynek 24.

Terminy konsultacji z lekarzem geriatrą w październiku

Konsultacje z prawnikiem

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z prawnikiem 04.10.2021 r. (poniedziałek) aby umówić się na konsultacje prosimy o kontakt pod nr tel: 508 167 636 lub zapraszamy do naszej placówki Skawina ul. Rynek 24.

Bezpłatne konsultacje z prawnikiem 04.10.2021 r.

Konsultacje z dietetykiem

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że już 23.09.2021 r. (czwartek) w placówce CWO w Skawinie ul. Rynek 24 odbędą się bezpłatne konsultacje

z dietetykiem.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny pod nr: 508 167 636 lub zapraszamy do naszej placówki

Skawina ul. Rynek 24

23.09.2021 r. Bezpłatne konsultacje z dietetykiem

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od poniedziałku, 20 września 2021r., wszystkie sprawy osób niepełnosprawnych związane z uzyskaniem: orzeczeń o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności, legitymacji dokumentujących niepełnosprawności lub stopień niepełnosprawności oraz kart parkingowych załatwiane będą w nowej siedzibie zespołu, mieszczącej się pod adresem:

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

w Krakowie

ul. Cystersów 11

31-553 Kraków

Tymczasowy kontakt telefoniczny pod numerem 504-100-328

Nowe numery telefonów zostaną umieszczone na stronie internetowej www.pcpr.powiat.krakow.pl
Adres Powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności w Krakowie

Grupa wsparcia

Może być tak, że lekarz powie Ci: Mama/Tata choruje na otępienie. To nie jest zmiana nastroju i przyzwyczajeń wynikająca z wieku. To choroba – i będzie coraz gorzej.

W takim momencie przychodzą na myśl tylko straszne opowieści o osobach, które nie rozpoznają najbliższych, zostawiają włączony gaz i o tym, że starsza osoba nie umie wrócić do domu z krótkiego spaceru.

Najbliższych dręczą pytania: Jak pomóc? Co z pracą? Co z innymi obowiązkami?

Pamiętajcie!

Razem zawsze raźniej!

CWO w Skawinie zaprasza 10.09.2021 r. (piątek) o godz. 16:00 opiekunów osób niesamodzielnych na I moduł grupy wsparcia czyli spotkanie z opiekunami, którzy opiekują się osobami z chorobą otępienną.

Podczas spotkania można się będzie podzielić praktycznymi poradami i wskazówkami dot. opieki nad osobą z otępieniem.

Grupa Wsparcia

Konsultacje z dietetykiem

Zastanawiacie się może czy istnieje limit spożywanych jaj w ciągu tygodnia? Czy ktoś to określił? A może są jednostki chorobowe w których należy je w ogóle wyeliminować?

Zapraszamy na konsultacje z naszą dietetyczką. Z pewnością rozwieje te i inne wątpliwości.

Aby skorzystać z konsultacji z dietetykiem prosimy o kontakt telefoniczny pod nr: 508 167 636 lub zapraszamy do naszej placówki: Skawina ul. Rynek 24 (wejście od ulicy Batorego).

Dietetyk zaprasza na bezpłatne konsultacje

Usługi odciążeniowe / wytchnieniowe

CWO w Skawinie odpowiada na potrzeby opiekunów i oferuje wsparcie w postaci bezpłatnej opieki wyręczającej (zastąpienie opiekuna w domu).

Usługa świadczona jest w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej i realizowana w przypadku braku możliwości opieki lub potrzeby odpoczynku opiekuna.

Opiekunie!

Jeśli potrzebujesz:

• Załatwić sprawy Urzędowe,

• Wyjść do Apteki, Banku, na Pocztę,

• Zrobić zakupy,

• Spotkać się z rodziną, znajomymi,

• Wyjść do lekarza,

• Wyjść do fryzjera, kosmetyczki,

• Po prostu odpocząć.

Możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy Realizatora Usług Odciążeniowych/ Wytchnieniowych

Bezpłatna pomoc realizatora usług odciążeniowych

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza na bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą!

Terminy konsultacji z lekarzem geriatrą we wrześniu 2021 r.

Konsultacje z prawnikiem

CWO w Skawinie serdecznie zaprasza na bezpłatne konsultacje z prawnikiem.

Kiedy?

-06.09.2021 r. (poniedziałek)

Gdzie?

-Centrum Wsparcie Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie ul. Rynek 24 (wejście od ul. Batorego)

Jak zarezerwować termin konsultacji?

-Telefonicznie: 508 167 636

-lub w Placówce CWO 32-050 Skawina, ul. Rynek 24

06.09.2021 r. Bezpłatne konsultacje z prawnikiem

Konsultacje z lekarzem ortopedą

W obszar zainteresowań ortopedii wchodzą przede wszystkim takie schorzenia oraz urazy jak:

– bóle kręgosłupa różnego pochodzenia,

– zmiany wywołane przeciążeniami (m.in. ostroga piętowa, zespół cieśni nadgarstka),

– bóle i schorzenia bioder,

– stany zapalne stawów oraz kości,

– haluksy,

– złamania, skręcenia, zwichnięcia i nadwyrężenia.

CWO zaprasza na bezpłatne konsultacje z lekarzem ortopedą 13.08.2021 r. rezerwacja terminu pod nr tel: 508 167 636 lub w placówce CWO Skawina ul. Rynek 24.

CWo w Skawinie Zaprasza na bezpłatne konsultacje z lekarzem ortopedą 15.09.2021 r.

Już niebawem w CWO

Konsultacje z lekarzem geriatrą i lekarzem ortopedą

Konsultacje z dietetykiem

Powszechnie wiadomo, że regularne spożywanie ryb ma korzystny wpływ na profilaktykę oraz leczenie chorób układu sercowego-naczyniowego.

Ale co mają zrobić osoby, które nie lubią jeść ryb?

Na te i inne pytania odpowiada nasza Pani Dietetyk.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z dietetykiem Rezerwacja terminu konsultacji dostępna jest pod nr: 508 167 636 lub w placówce CWO w Skawinie ul. Rynek 24 (wejście od ul. Batorego)

26.08.2021 r. Bezpłatne konsultacje z dietetykiem

Konsultacje fizjoterapeutyczne

W CWO doskonale rozumiemy, że domowa opieka nad osobami niesamodzielnymi stanowi duże obciążenie fizyczne dla opiekuna.

Jednymi z najbardziej powszechnych chorób opiekunów osób niepełnosprawnych ruchowo i leżących jest cała grupa schorzeń kręgosłupa. Przenoszenie podopiecznego nie należy do zadań łatwych, a co najważniejsze ma spory wpływ na zdrowie opiekunów, którzy to zadanie wykonują.

Pamiętajcie! Nie ma jednak problemu, którego nie da się przynajmniej częściowo rozwiązać.

Po pierwsze zalecamy rehabilitacje osób starszych. Jest ona drogą do najdłuższego możliwego utrzymania samowystarczalności seniorów.

Po drugie apelujemy! Opiekunie by dobrze wykonywać swoją pracę musisz zadbać o swoje zdrowie fizyczne, inaczej przyjdzie moment, gdy organizm odmówi Ci posłuszeństwa i nie będziesz już dalej mógł opiekować się innymi.

CWO zaprasza opiekunów i osoby niesamodzielne na bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne!

Konsultacje fizjoterapeutyczne

Konsultacje z lekarzem ortopedą

CWO zaprasza na bezpłatne konsultacje z lekarzem ortopedą 13.08.2021 r. rezerwacja terminu pod nr tel: 508 167 636 lub w placówce CWO Skawina ul. Rynek 24.

konsultacje z lekarzem ortopedą

Konsultacje z dietetykiem

W CWO wiemy jak duże znaczenia ma dieta przy profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń dlatego 12.08.2021 r. (czwartek) zapraszamy na bezpłatne konsultacje z dietetykiem.

12.08.2021 r. Bezpłatne konsultacje z dietetykiem

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza na bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą!

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Konsultacje z lekarzem ortopedą

W CWO nie zwalniamy

28.07.2021r. (środa) odbędą się bezpłatne konsultacje z lekarzem ortopedą.

O kolejnych terminach konsultacji z naszymi specjalistami będziemy informować Państwa na bieżąco.

Bezpłatne konsultacje z lekarzem ortopedą

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Szanowni Państwo poniżej przedstawiamy terminarz konsultacji z lekarzem geriatrą w sierpniu 2021 r.

Zachęcamy do rezerwacji terminu konsultacji pod nr: 508 167 636

Konsultacje z lekarzem geriatrą w sierpniu 2021 r.

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego

 wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego

Zachęcamy również do zapoznania się z oferta wypożyczalni działającej w ramach CWO w Skawinie.

Kliknij w link poniżej i zobacz co możemy Ci zaoferować!


Konsultacje z dietetykiem

Konsultacje z dietetykiem

Nasza Oferta

Centrum Wsparcie Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie - Specjaliści
Centrum Wsparcia Opiekunów osób niesamodzielnych( CWO)- Dostępne usługi/ Wsparcie/ Pomoc/ Opieka

Czy wiesz, że…..

W CWO prowadzimy również działania informacyjno-edukacyjne dla Opiekunów Osób niesamodzielnych?

Zachęcamy do zapoznania się z Naszą Bazą wiedzy

W której znajdziesz informacje o dofinansowaniach, transporcie sanitarnym, pielęgnacji osoby niesamodzielnej i wiele innych.

Życzymy miłej lektury!


Rehabilitacja neurologiczna w warunkach stacjonarnych – wykaz placówek

CWO-Informacje dla opiekuna i osoby niesamodzielnej

Szanowni Państwo!

Z całego serca Dziękujemy!

Podziękowania
Drodzy Opiekunowie
Dziękujemy za aktywny udział w grupie wsparcia CWO.
Dzięki Państwa zaangażowaniu przez przekazanie nieużywanego sprzętu, materiałów opatrunkowych i środków higienicznych udaje się nam podnieść komfort życia osobom niesamodzielnym i ułatwić sprawowanie opieki opiekunom.


Konsultacje z psychologiem

Bezpłatne konsultacje z psychologiem
CWO-Bezpłatne porady/ konsultacje z Psychologiem dla Opiekunów i osób niesamodzielnych/ niepełnosprawnych

Konsultacje z dietetykiem

Konsultacje z dietetykiem
CWO-Bezpłatne porady/ konsultacje z Dietetykiem dla Opiekunów i osób niesamodzielnych/ niepełnosprawnych

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Konsultacje z lekarzem geriatrą
CWO-Bezpłatne porady/ konsultacje z Geriatrą dla Opiekunów i osób niesamodzielnych/ niepełnosprawnych

Szkolenie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na szkolenie pt. ,, Podstawowe zagadnienia z zakresu geriatrii”

21.06.2021 r. o godz. 15:00 w placówce Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie ul. Rynek 24.

Szkolenie pt. ,,Podstawowe zagadnienia z zakresu geriatrii"
CWO- Centrum Wsparcia Opiekunów osób niesamodzielnych/ niepełnosprawnych- kurs

Usługi odciążeniowe / wytchnieniowe

Bezpłatna pomoc realizatora usług odciążeniowych
CWO- Centrum Wsparcia Opiekunów osób niesamodzielnych/ niepełnosprawnych- Usługi odciążeniowe/ wytchnieniowe (#opieka, #pomocdlaopiekuna)

Szkolenie komputerowe

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na szkolenie komputerowe.

Szczegóły pod nr tel: 508 167 636 lub w placówce CWO Skawina

ul. Rynek 24

Szkolenie komputerowe

Konsultacje z pielęgniarką

Konsultacje z pielęgniarką

Konsultacje z dietetykiem

Konsultacje z dietetykiem

Konsultacje z lekarzem ortopedą

Konsultacje z lekarzem ortopedą

Konsultacje z prawnikiem

Konsultacje z prawnikiem

Pomocne numery telefonów

Szkolenie komputerowe

CWO w Skawinie zaprasza na szkolenie komputerowe.

Zapraszamy do zapisów pod nr tel: 508 167 636 lub zapraszamy do naszej placówki CWO w Skawinie, ul. Rynek 24.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie komputerowe 🙂

Szkolenie komputerowe

Opieka wytchnieniowa dla osób ze spektrum autyzmu do 24 r.ż

Opieka wytchnieniowa

Konsultacje ze specjalistami CWO

Bezpłatne konsultacje ze specjalistami

Placówka świadcząca usługi rehabilitacji po przebyciu COVID 19

against COVID 19

Konsultacje z dietetykiem

Potrzebujesz porady dietetyka? 🍽❓
Zadzwoń i umów się na wizytę ☎

CWO zaprasza 13.05.2021r. (czwartek) na bezpłatne konsultacje z dietetykiem

Rezerwacja terminu wizyty dostępna pod nr tel: 508 167 636

Bezpłatne konsultacje z dietetykiem

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Konsultacje z prawnikiem

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza na bezpłatne konsultacje z prawnikiem 👨‍⚖️

Aby skorzystać z porady należy umówić się:

-drogą telefoniczną: 508 167 636 ☎
-lub w siedzibie CWO Skawina ul. Rynek 24 (wejście od ul. Batorego)

Liczba miejsc ograniczona!

Bezpłatne konsultacje z prawnikiem

Konsultacje z lekarzem ortopedą

W CWO nie zwalniamy

28.04.2021r. (środa) odbędą się bezpłatne konsultacje z lekarzem ortopedą.

O kolejnych terminach konsultacji z naszymi specjalistami będziemy informować Państwa na bieżąco.

Bezpłatne konsultacje z lekarzem ortopedą

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Konsultacje z dietetykiem

CWO Serdecznie zaprasza na bezpłatne konsultacje z dietetykiem
13.04.2021r. w godzinach 14:00-18:00⏰
Rezerwacja terminu wizyty dostępna pod nr tel: 508 167 636 ☎

Bezpłatne konsultacje z dietetykiem

Wesołych świąt Wielkanocnych życzy Zespół CWO

Życzenia Wielkanocne

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Osoby powyżej 65. roku życia cierpią przynajmniej na 2–3 dolegliwości jednocześnie.

I zasięgają porad u wielu lekarzy różnych specjalności, którzy leczą przeważnie tylko jedną chorobę, najczęściej nie uwzględniając innych przypadłości.

Drodzy seniorzy i opiekunowie osób starszych zamiast całe dnie spędzać w przychodni warto od razu wybrać się do geriatry.

Geriatra może leczyć całe spektrum chorób dotykających osoby starsze zaczynając od nadciśnienia, cukrzycy, bólu kręgosłupa, stawów, osteoporozy, poprzez choroby takie jak demencja i otępienie.

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Konsultacje z prawnikiem

Bezpłatne konsultacje z prawnikiem

Konsultacje z lekarzem ortopedą

Bezpłatne konsultacje z lekarzem ortopedą

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Konsultacje z dietetykiem

Choroba to stan wyjątkowy dla organizmu, który rządzi się własnymi prawami w sferze odżywiania.

Podczas choroby organizm domaga się więcej energii, co wiąże się z koniecznością spożywania dodatkowych kalorii. Dlatego dotychczasowy jadłospis może już nie zdawać egzaminu i narazić naszego podopiecznego na niedożywienie.

Specjalne potrzeby żywieniowe dotyczą też osób starszych, które często nie tylko doświadczają wielu przewlekłych chorób, ale sam wiek jest też czynnikiem wpływającym na zmiany w zapotrzebowaniu na składniki odżywcze i energię.

W Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie Opiekunowie mogą skorzystać z porad dietetyka, który udzieli porad żywieniowych oraz pomoże przygotować odpowiedni do stanu zdrowia jadłospis.

Konsultacje z dietetykiem odbędą się 19.03.2021 r (piątek) w godzinach popołudniowych.

Bezpłatne konsultacje z dietetykiem

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Grupa Wsparcia

GRUPA WSPARCIA

Drodzy Opiekunowie jeśli ogarnia was poczucie niezrozumienia, pustki, bezradności czy zniechęcenia. Kiedy orientujecie się, że nie macie sił albo towarzyszy wam pesymistyczne nastawienie, ale również wtedy, kiedy wzrasta w was poczucie złości na podopiecznego i złości na samego siebie – warto pomyśleć o grupie wsparcia.

Grupa wsparcia – to cykliczne spotkania dla opiekunów osób niesamodzielnych prowadzone przez doświadczonego psychologa, mające na celu wsparcie i wymianę doświadczeń z osobami w podobnej sytuacji i roli życiowej.
W grupie będziecie mieć możliwość podzielenia się swoimi problemami, ale nikt na siłę nikogo „do tablicy” nie wywoła, możecie się udzielać na tyle , na ile macie ochotę i siłę.
Grupa jest otwarta, więc możecie przyjść jeden raz i zobaczyć, na czym to polega. Jeśli ktoś stwierdzi, że to nie jest forma pomocy odpowiednia dla niego, to nie musi się pojawiać kolejny raz.
Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie Serdecznie Zaprasza Opiekunów Osób Niesamodzielnych do udziału w Grupie Wsparcia.
W co czwarty piątek miesiąca w godz. 16:30-17:30
W placówce CWO – Skawina ul. Rynek 24 (wejście od ul. Batorego)
Najbliższe spotkanie odbędzie się 26.03.2021r.
Grupa Wsparcia

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie Zaprasza 10.03.2021r. na bezpłatne konsultacje z Lekarzem Geriatrą

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Informacja

15 marca – tymczasowe zamknięcie mostu w Radziszowie

Informacja
15 marca rozpocznie się remont mostu łączącego ulicę Jana Pawła II z ul. Brzegi w Radziszowie. Prace potrwają od 15 marca do 25 maja. W tym czasie wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym, pieszym i rowerowym, a przeprawa na drugą stronę mostu będzie całkowicie niemożliwa. 


Remont mostu w Radziszowie jest niezbędny, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Most znajduje się w stanie przedawaryjnym. Brak szybkiej reakcji i naprawy wykrytych usterek może doprowadzić do dalszego pogorszenia stanu technicznego mostu, a w konsekwencji do jego zamknięcia. W trosce o życie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego przeprawa zostanie zamknięta od 15 marca.
Objazdy
Na czas prowadzonych prac zostanie wyznaczony objazd. Od zachodniej strony rzeki będzie biegł przez ulice Brzegi – Kolejową – DW 953 – Mickiewicza. Od strony wschodniej – przez ulice Skawińską – Radziszowską – Żwirki i Wigury – Mickiewicza – DW 953. Na drogach pojawi się stosowne oznakowanie, które będzie znajdowało się w mieście Skawina, Radziszowie oraz Rzozowie. 
Co z dowozem dzieci do szkół i przedszkola?
Rodzice dzieci uczęszczających do szkół i przedszkola w Radziszowie otrzymają za pomocą dziennika elektronicznego szczegółowe informacje o zmianie trasy autobusu dowożącego młodzież do placówek oświatowych. Informacji w tej sprawie udzielają dyrektorzy szkół i przedszkola.
Nie można zamknąć mostu w wakacje, gdy ruch jest mniejszy?
Nie można. Stan techniczny mostu jest na tyle zły, że gdy rozpoczną się ulewy, a poziom rzeki Skawinka się podniesie, przeprawa może ulec tak dużemu uszkodzeniu, że przejazd będzie wiązał się z niebezpieczeństwem i zostanie trwale zamknięty. Naprawy nie można było dokonać wcześniej z powodu zbyt niskiej temperatury i opadów śniegu. 15 marca – 25 maja to jedyny realny termin, który pozwoli naprawić most i zapewnić jego bezpieczne funkcjonowanie na najbliższe lata.
Czy jest szansa na wcześniejsze otwarcie mostu?
Zdajemy sobie sprawę z jak wielkimi utrudnieniami dla mieszkańców wiąże się zamknięcie mostu, dlatego dokładamy wszelkich starań, by prowadzone prace były jak najmniej uciążliwe. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą, który otrzymał zgodę na całkowite zamknięcie mostu na 3 tygodnie – do 5 kwietnia. Po tym czasie jest szansa na to, że ruch zostanie częściowo przywrócony pod warunkiem, że stan techniczny mostu nie będzie zagrażał bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Jeżeli wykonawca uzna, że przeprawa może wiązać się z niebezpieczeństwem, to zamknięcie mostu zostanie przedłużone. Informacje o dalszej organizacji ruchu pojawią się z tygodniowym wyprzedzeniem.

Wiecej informacji dostepnych na stronie: www.gminaskawina.plKonsultacje z prawnikiem

09.03.2021 (wtorek) w godzinach popołudniowych

CWO Zaprasza opiekunów osób niesamodzielnych na bezpłatne konsultacje z prawnikiem.

Rezerwacja terminu pod numerem: 508 167 636

Bezpłatne konsultacje z prawnikiem

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza na bezpłatne konsultacje z Lekarzem Geriatrą

05.03.2021 r w godzinach popołudniowych.

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Konsultacje z psychologiem

Wieloletnia opieka nad niesamodzielnym domownikiem jest dużym obciążeniem psychicznym i może doprowadzić do wyczerpania i zniechęcenia. Aby wesprzeć opiekunów w ich trudnej roli, Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie, oferuje wsparcie psychologa.

Bezpłatne konsultacje z psychologiem

Konsultacje z dietetykiem

Wskaźnik masy ciała BMI (Body Mass Index) wykorzystywany jest do oceny stanu odżywiania. Jest powszechnie znany i łatwy do obliczenia.

Czy na pewno?

Większość z nas obliczając BMI wykorzystuje ogólnodostępne kalkulatory online. W których do obliczenia BMI potrzebny jest wzrost w metrach oraz masa ciała w kilogramach.
Dla populacji ogólnej za normę przyjmuje się wartości BMI od 18,5 kg/m^2 do 24,9 kg/m^2, nadwagę sugerują wartości od 25,0 kg/m^2 do 29,9 kg/m^2, a otyłość I stopnia występuje od 30,0 kg/m^2 do 34,9 kg/m^2.
Jednak wielu z nas zapomina, że u osób powyżej 65 roku życia zakres preferencyjny jest inny ponieważ dochodzi do obniżenia wzrostu przez kompresję krążków międzykręgowych. Ponadto występują zmiany składu ciała i metabolizmu.
Żeby prawidłowo obliczyć BMI oraz przygotować odpowiedni do stanu zdrowia jadłospis zapraszamy na spotkanie z dietetykiem.
Bezpłatne konsultacje z dietetykiem

Konsultacje z prawnikiem

Potrzebujesz porady prawnej?

Zadzwoń i umów się na wizytę.

Bezpłatne konsultacje z prawnikiem

Szkolenie

-Remedium na stres?

-Dobre zarządzanie czasem

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza na kolejne szkolenie prowadzone przez dr Bogusławę Matwijów. Szkolenie przeznaczone jest dla kadr placówek wsparcia, nauczycieli i pedagogów.

Szkolenie pt. ,,Zarządzanie czasem – jak działać efektywniej i czuć się bardziej zadowolonym”. Odbędzie się 26.02.2021 r. (piątek) w godz. 15:00-16:30 w placówce CWO w Skawinie ul. Rynek 24 (wejście od ulicy Batorego).

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną i w trosce o Uczestników szkolenia ilość miejsc została ograniczona. Spotkanie odbędzie się z zachowaniem rygoru sanitarnego i odległości pomiędzy Uczestnikami

Szkolenie - Zarządzanie czasem jak działać efektywniej i czuć się bardziej zadowolonym

Konsultacje z lekarzem ortopedą

Bezpłatne konsultacje z lekarzem ortopedą

Szkolenie

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza na kolejne szkolenie z cyklu szkoleń dla kadr placówek wsparcia, nauczycieli i pedagogów.

Szkolenie pt. ,,Emocjonalne czynniki ryzyka w relacjach z osobą z niepełnosprawnościami – jak radzić sobie ze stresem”. Odbędzie się 17.02.2021 r. (środa) w godz. 15:00-16:30 w placówce CWO w Skawinie ul. Rynek 24 (wejście od ulicy Batorego).

Prowadząca: dr Bogusława Matwijów – pedagog myślenia twórczego i trener rozwoju osobistego z doświadczeniem akademickim (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Stockholm Institute of Education).

Celem szkolenia jest:

-pogłębienie wiedzy z zakresu funkcjonowania i metod pracy z osobą z niepełnosprawnościami,

-określenie czynników ryzyka w relacjach z podopiecznym.

Pani dr Bogusława Matwijów zapewni również pomoc w rozwiązaniu bieżących problemów uczestników szkolenia dotyczących pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.

Ilość miejsc ograniczona!

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną i w trosce o Uczestników szkolenia spotkanie odbędzie się z zachowaniem rygoru sanitarnego i odległości pomiędzy Uczestnikami.

Szkolenie pt. ,,Emocjonalne czynniki ryzyka w relacjach z osobą z niepełnosprawnościami"


Teleporady pielęgniarki

Drogi Opiekunie jeśli zauważyłeś u swojego podopiecznego sygnały alarmujące o ryzyku wystąpienia odleżyn, chcesz się zapoznać z profilaktyką przeciwodleżynową lub u twojego podopiecznego pojawiły się odleżyny i potrzebujesz pomocy w klasyfikacji i doborze odpowiedniego opatrunku-zadzwoń!

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie uruchamia Teleporady pielęgniarki.

Teleporady pielęgniarki

Życzenia Dzień babci i dziadka

Szkolenie komputerowe

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA SZKOLENIE KOMPUTEROWE !

SZKOLENIE ODBYWA SIĘ W GRUPACH: POCZĄTKUJĄCEJ I ŚREDNIOZAAWANSOWANEJ.

NAUCZYSZ SIĘ NA NIM PODSTAWOWYCH, NIEZBĘDNYCH UMIEJĘTNOŚCI TAKICH JAK:

– PODSTAWOWA OBSŁUGA

– EDYTOR TEKSTU

-PRZEGLĄDANIE I WYSZUKIWANIE W INTERNECIE (NP. PFRON, ROZKŁADY JAZDY, ZAKUPY INTERNETOWE, PORÓWNYWARKA CEN, WIZYTY U LEKARZA)

-OBSŁUGA POCZTY ELEKTRONICZNEJ E-MAIL

-KOMUNIKATORY I SOCIAL MEDIA

-BANKOWOŚĆ INTERNETOWA -ZAKUPY W SIECI (ALLEGRO, PACZKOMATY)

-CZAS WOLNY W INTERNECIE

– (YOUTUBE, VOD, NETFLIX, CDA, EMPIK GO, LEGIMI)

-ORAZ WSZYSTKIE INNE ZASYGNALIZOWANE POTRZEBY

ZADZWOŃ I ZAREZERWUJ MIEJSCE DLA SIEBIE LUB OSOBY, KTÓRA POTRZEBUJE SZKOLENIA SERDECZNIE ZAPRASZAMY !👵👴💻⌨️🖱

Szkolenie komputerowe

Konsultacje z lekarzem geriatrą

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Bezpłatne konsultacje z lekarzem geriatrą

Konsultacje z prawnikiem

Bezpłatne konsultacje z prawnikiem

Specjaliści CWO

Specjaliści CWO

Życzenia


Konsultacje lekarz ortopeda

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO REZERWACJI TERMINÓW NA KONSULTACJE Z UZNANYM LEKARZEM ORTOPEDĄ SZYMONEM OLEKSIKIEM, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ JESZCZE W GRUDNIU. TERMINARZ KONSULTACJI DOSTĘPNY POD NUMEREM 508 167 636 LUB 12 276 20 46 W.34


Konsultacje prawnik

15 GRUDNIA 2020 NASZ PRAWNIK UDZIELI KONSULTACJI WSZYSTKIM CHĘTNYM OPIEKUNOM OSÓB NIESAMODZIELNYCH. ZAPRASZAMY DO REZERWACJI TERMINÓW TELEFONICZNIE POD NR 508 167 636 LUB 12 276 20 46 W.34


Szkolenie komputerowe

CWO zaprasza wszystkich chętnych opiekunów osób niesamodzielnych do udziału w planowanym szkoleniu komputerowym. Kursanci nabędą umiejętności obsługi komputera i korzystania z Internetu. Szkolenie komputerowe odbędzie się w grudniu. Zapisy pod numerem +48 508 167 636 LUB 12 276 20 46 w. 34


Konsultacje lekarz geriatra

09 GRUDNIA 2020 W GODZINACH 13.00 – 18.00 ODBĘDĄ SIĘ KONSULTACJE Z LEKARZEM GERIATRĄ.


REZERWACJA TERMINU POD NUMEREM +48 508 167 636 LUB 12 276 20 46 w. 34


Konsultacje z prawnikiem

10 GRUDNIA 2020 W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH ODBĘDĄ SIĘ KONSULTACJE Z PRAWNIKIEM .


REZERWACJA TERMINU POD NUMEREM +48 508 167 636 LUB 12 276 20 46 w. 34


Pomoc

Chcesz wesprzeć osoby niepełnosprawne
z naszej gminy?


Masz może niepotrzebne już pomoce ortopedyczne, albo artykuły higieniczne (np. pieluchomajtki, worki stomijne, pampersy, środki opatrunkowe).
Wyślij e-maila do CWO: biuro@opiekun-skawina.pl , a my podpowiemy Ci, jak to zrobić.


Szkolenie komputerowe

Szkolenie komputerowe

Bezpłatne szkolenie komputerowe w CWO.

Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie zaprasza wszystkich chętnych opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych do zgłaszania chęci udziału w planowanym bezpłatnym szkoleniu komputerowym.

Uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności niezbędne do korzystania ze sprzętu komputerowego i zasobów Internetu.

Opiekunów prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa
telefonicznie: 508 167 636 albo pocztą elektroniczną
e-mail:  biuro@opiekun-skawina.pl


Pomoc

Chcesz wesprzeć osoby niepełnosprawne
z naszej gminy?
Masz może niepotrzebne już pomoce ortopedyczne, albo artykuły higieniczne (np. pieluchomajtki, worki stomijne, pampersy, środki opatrunkowe).
Wyślij e-maila do CWO: biuro@opiekun-skawina.pl , a my podpowiemy Ci jak to zrobić.


Konsultacje z lekarzem ortopedą

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje Lekarza Ortopedy dla dorosłych opiekunów osób niesamodzielnych oraz dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością w Centrum Wsparcia Opiekunów Osoby Niesamodzielnej w Skawinie


Wypożyczalnia

  Krzesło toaletowe AR-101 pomaga w codziennych czynnościach toaletowych osobom niepełnosprawnym, ze schorzeniami narządu ruchu oraz osobom mającym trudności w korzystaniu ze standardowej muszli klozetowej.


Krzesło może być wykorzystane również jako poręcz ułatwiająca wstawanie ze standardowego sedesu.
Krzesło można złożyć i wygodnego przechowywać, bo po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca.
Zapraszamy do naszej bezpłatnej Wypożyczalni.Podpórka czterokołowa typu ambona to wygodne urządzenie wspomagające, zapewnia stabilną i bezpieczną pionizację pacjenta.


Uchwyty podpórki czterokołowej posiadają płynnie regulowaną długość i kąt odchylenia, co poprawia komfort użytkownika.
Ambona przewidziany jest dla osób o wadze do 120 kg.
Podpórka jest wyposażona w cztery koła z gumowymi oponami, tylne kółka posiadają hamulce.
Zapraszamy do naszej Wypożyczalni


Szanowni Państwo,

Nasza bezpłatna Wypożyczalnia ma w swojej ofercie wózki aktywne Saggita SI.

Wózek aktywny, określany także jako wózek sportowy, jest przystosowany do aktywnego trybu życia. Prosta budowa wózka sprawia,że jest bardzo lekki (poniżej 5 kg), co w przypadku wózka inwalidzkiego jest dużym atutem ponieważ ułatwia samodzielne pokonywanie miejskich przeszkód.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636lub 12 276 20 46 w. 34

Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.plNasza nieodpłatna Wypożyczalnia oferuje Państwu kula łokciowe TIKI: kolorowy i atrakcyjny design dedykowany dla dzieci i nastolatków.

Kule wykonane są z wysokiej jakości rurek aluminiowych z możliwością dostosowania ich do wzrostu użytkownika. Posiadają testy potwierdzone certyfikatem do wagi 100 kg!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636
lub 12 276 20 46 w. 34.
Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.pl


Szanowni Państwo,
nasza nieodpłatna Wypożyczalnia oferuje Państwu Balkonik aluminiowy– 3-funkcyjny AR-008.


Balkonik / chodzik 3-funkcyjny (kroczący, stały lub stały-dwukołowy) jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu,
z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi w czasie chodzenia. Wykorzystywany jest również dla utrzymania równowagi w czasie nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636

lub 12 276 20 46 w. 34.

Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.pl
#cwo #gminaskawina #seniorzy #osobyniepelnosprawne


W tym trudnym okresie zespół CWO nieprzerwanie służy wsparciem dla opiekunów osób niesamodzielnych

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636
lub 12 276 20 46 w. 34.
Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.plSzanowni Państwo,
nasza nieodpłatna Wypożyczalnia oferuje Państwu kule inwalidzkie łokciowe PROGRESS 2.

Kule wyposażone są w zamknięte i ruchome obejmy
łokciowe. Uchwyty są regulowane w zakresie od 220 do 290mm.

Ta wersja może być wykorzystywana przez użytkowników ze wzrostem od 160 do 195cm.
Wszystkie kule tej wersji wykonane są z wysokiej jakości rurek aluminiowych,o wysokiej wytrzymałości (do 150 kg).

Szeroka gama zamiennych nakładek gumowych pozwala na dopasowanie kul do potrzeb użytkowników.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636
lub 12 276 20 46 w. 34.
Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.pl


Szanowni Państwo,
nasza nieodpłatna Wypożyczalnia oferuje Państwu pneumatyczne materace przeciwodleżynowe AR 920.
Materac stosuje się bezpośrednio na typowy materac znajdujący się na łóżku chorego, a następnie przykrywa cienkim prześcieradłem.
Dwie niezależne sekcje materaca napełniane są naprzemiennie przez specjalną pompę. Dzięki temu poszczególne obszary ciała pacjenta nie stykają się z podłożem w sposób ciągły dłużej niż przez kilka minut.
Ciśnienie powietrza w materacu dostosowywane jest do wagi pacjenta (do 135 kg)
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 508 167 636
lub 12 276 20 46 w. 34.
Możecie też Państwo do nas napisać biuro@opiekun-skawina.pl
Koronawirus

Szanowni Państwo,

W trosce o Państwa bezpieczeństwo,
w związku z zagrożeniem epidemicznym
na terenie RP, jesteśmy zmuszenie ograniczyć kontakt bezpośredni z Państwem.

Zachęcamy do kontaktu z Infolinią CWO 508 167 636. Możecie też Państwo kontaktować się

e-mailem biuro@opiekun-skawina.pl

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji od pon– pt w godzinach od 10.00 do 18.00


‼️ Rzetelne i sprawdzone informacje
na temat koronawirusa znajdziecie Państwo na stronach: https://www.gov.pl/web/koronawirus 
www.pacjent.gov.pl ‼️

Font Resize
Kontrast